Údolí Prostřední Bečvy
Výhled ze Zubčeny

TIPY NA VÝLET – BESKYDY A OKOLÍ

Vážení hosté, v okolí hotelu naleznete pestrou síť pečlivě značených turistických tras, které Vás provedou krásnými místy v Beskydech.

Není problém si na každý den pobytu naplánovat zajímavý výlet. Níže naleznete tipy na zajímavá místa v blízkém i vzdálenějším okolí hotelu

Užijte si Beskydy!

50 metrů

Okolí hotelu

Krásná příroda, lesy a louky. Naleznete zde spoustu míst pro procházky i houbaření.

500 metrů

Přehrada Horní Bečva

V létě koupání a když je pořádná zima tak i bruslení. Je to také ráj rybářů, je zde pstruhová voda a možnost zakoupit v obci krátkodobé povolenky k lovu.

Odkaz na povolenky a informace zde

600 metrů

Jízdárna pod přehradou

Možnost vyjížděk po okolí. Koně, poníci, kozy a lamy. Informace a objednávky na tel. +420 725 146 611

700 metrů

Cyklostezka bečva

Vydejte se do Rožnova pod Radhoštěm nebo dále do Valašského Meziříčí nebo třeba až k soutoku Bečvy s Moravou.

WEBOVÉ STRÁNKY

9,4 Km

Rozhledna Čarták

Také známá jako u Třeštíků nebo Súkenická je vysoká 30 metrů a nachází se kopci Čarták (952 m n. m.). Nabízí kruhový výhled na Beskydy (Lysá hora i Radhošť), Javorníky, Malou a Velkou Fatru a při dobré viditelnosti i Vysoké Tatry.

Podrobnější informace

14,6 Km

Pustevny a Radhošť

Jedny z nejkrásnějších míst Beskyd jsou dostupné pěšky i automobilem. Naleznete zde osobité dřevěné stavby Dušana Jurkoviče, sochu boha Radegasta a na vrcholku Radhoště také sousoší a kapli věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Pro milovníky lyžování je zde 9 sjezdovek a 11 vleků a také semd běžkařských tratí v délce 74 Km.

15,8 Km

Rožnov pod Radhoštěm

Největším magnetem Rožnova je Valašské muzeum v přírodě. Jedná se o rozsáhlou a živou expozici kde fungují mlýn, pila s hamrem, kde uvidíte jak se dříve na Valašsku žilo, vyráběly nástroje a pěstovaly tradiční plodiny. V Rožnově dále naleznete Pivní lázně, koupaliště, golfové hřiště, multifunkční sportovní halu a mnoho restaurací a kaváren.

17,1 Km

Soláň

V nadmořské výšce 861 metrů naleznete naučnou stezku lemovanou dřevěnými sochami a zastaveními s valašskými pověstmi, galerii umění a v neposlední řadě nádherné výhledy na Moravskoslezské Beskydy, Javorníky a Slovensko.

22,1 Km

Karlovské muzeum

Nachází se ve Velkých Karlovicích v historickém středu obce. Seznámí Vás s doma vyráběným salašnickým nářadím, s postupy zpracování ovčí vlny a lnu, s výrobou ovčího sýru. Samostatná expozice se věnuje zaniklé výrobě foukaného a lisovaného skla. Je zde také část věnující se historii obce od založení, přes období zbojníků, portášů, pohraniční spory i odboj za druhé světové války.

22,2 Km

Centrum tmavé oblohy Beskydy

V nejtmavší oblasti Moravskoslezského kraje, přímo uprostřed Beskyd, daleko od rušivého městského osvětlení najdete místo, odkud se můžete na vlastní oči podívat do vzdálených hlubin vesmíru velkými astronomickými dalekohledy umístěnými v nadmořské výšce téměř 900 metrů! Tedy nad vrstvou smogu prachu nebo mlhy. Díky této kombinaci velkých dalekohledů umístěných takto vysoko a daleko od rušivých světel měst může teprve být pohled do dalekého vesmíru opravdovým zážitkem. Centrum tmavé oblohy v Beskydech je jediným takovýmto místem v ČR.

WEBOVÉ STRÁNKY

26,6 Km

Přehrada Šance

Přehrada slouží jako zdroj pitné vody pro Frýdek-Místek, Ostravu a přilehlé obce. Samotná hráz je 342 metrů dlouhá až metrů vysoká. Délka nádrže je 7.6 Kč a není zde povoleno rybaření ani koupání. To je vynahrazeno možností procházek i vyjížděk na kole nádhernou přírodou kolem přehrady a blízkostí dalších zajímavých míst.

cca 27 Km

Lysá Hora

Nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd. Nabízí nezapomenutelný výhled na hory a údolí Beskyd, Jeseníky, západní i Vysoké Tatry. Na vrcholu se nachází vysílač a turistická chata.

Nejčastěji je k výstupu využívána trasa z Ostravice – cca 8,5 Km pěšky, nejméně náročná trasa na Lysou horu je hřebenovka z Visalají – také cca 8,5 Km

35,9 Km

Obec  a zřícenina hradu Hukvaldy

Navštivte malebné rodiště Leoše Janáčka. Když se projdete místní oborou s daňky a muflony nad městečko, naleznete zde stejnojmennou zříceninu hradu s možností poutavých prohlídek a bohatým kulturním programem.

36,5 Km

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Na 5000-ti metrech čtverečních zde naleznete historii automobilismu v českých zemích. Fotografie, modely a hlavně spousta reálných automobilů.

40 Km

Obec Štramberk a Štramberská Trúba

Městečko je tak malebné, že se mu přezdívá Moravský Betlém. Jedná se o městkou památkovou rezervaci s unikátní architekturou. Město je proslulé valašskými roubenými chalupami z 18. a 19. století, výrobou perníkových Štrambeských uší a hlavně zříceninou hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba, ze které je nádherný výhled do širokého okolí. Nezapomeňte zde navštívit muzeum Zdeňka Buriana a hlavně proslulou jeskyni Šipka.

54 Km

Zbrašovské aragonitové jeskyně a Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou jsou specializovány na špičkovou kardio rehabilitaci. Nachází se v krásném údolí kolem řeky Bečvy. Vyzkoušejte místní železnato-uhličitou vodu. Naleznete zde také Zbrašovské aragonitové jeskyně – rozsáhlý unikátní jeskynní systém s celoroční teplotou 14 °C. Působivá prohlídka tohoto jeskynního komplexu trvá cca 40 minut. Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší propast v České Republice – Hranická propast. Suchá část do které je možno nahlédnout má hloubku 69,5 m, zatopená dalších 384 m. Celkem tedy 453,5 m dle měření z roku 2014 a dna ještě nebylo dosaženo.